Ondrejský cintorín sa radí k najstarším cintorínom v Bratislave. Nachádza sa v teritóriu Starého Mesta pri Medickej záhrade. Lákavým tipom na minivýlet, alebo skôr prechádzku, je najmä z historického pohľadu. Možno tu nájst množstvo starých hrobov, ktoré sú zaujímavé svojím prevedením. Pochovávalo sa tu do polovice 20. storočia. Nájdeme tu i hroby významných slovenských osobností. Kto má rád legendy, mal by navštíviť hrob bratislavského Robinsona. Tento dobrodruh údajne odpočíva práve na tomto cintoríne, hoci o jeho živote nie sú žiadne písomné záznamy.
K Ondrejskému cintorínu sa bez problémov dostanete MHD. V blízkosti je možné celkom dobre zaparkovať, hoci parkovanie je spoplatnené, tak ako všade v centre.
Ondrejský cintorín je pomerne rozľahlý. Má plochu okolo 6 ha, takže sa tu dá prechádzkou stráviť i dlhší čas. Pri v stupe do cintorína sa nachádza pamiatka v podobe gréckokatolíckeho Chrámu Povýšenia vznešeného a životodarného kríža. Samotný cintorín pôsobí priestranným dojmom. Hroby tu nie sú natlačené ako je to obvyklé na iných bratislavských cintorínom. Z tunajších hrobov stoja za zmienku náhrobné kamene, ktorých autrom je sochár A. Rigele. Čo sa týka osobností pochovaných na tomto cintoríne, nájdeme tu hrob Júliusa Satinského, Rudolfa Manderlu, Vavra Šrobára, Ignáca Lamára (Schöne Náci), Michala Kováča, Ferka Urbánka a mnohých ďalších. Medzi najzaujímavejšie hroby zaraďujeme náhrobok bratislavského Robinsona, slávneho dobrodruha, o ktorého živote kolujú najmä legendy. Ondrejský cintorín patrí k miestam, ktoré vytvárajú charakteristickú pečať Starého Mesta. Je to pomerne autentické miesto, ktoré odporúčame navštíviť.
Prieskum Ondrejského cintorína patrí k tým aktivitám, ktoré sa hodia pre naozaj všetky typy návštevníkov. Je to miesto, ktoré isto nesklame milovníkov bratislavskej histórie a zaujímavých miest.
V blízkosti Ondrejského cintorína sa oplatí nevynechať návštevu Medickej záhrady, ktorá patrí k najkrajším zeleným plochám v Bratislave. Obe tieto miesta sú veľmi pekné na jeseň.