Štrkovecké jazero, nazývané tiež Štrkovec, patrí k najznámejším a najobľúbenejším vodným plochám Bratislavy. Nachádza sa v mestskej časti Ružinov. Paradoxne však Štrkovecké jazero neponúka možnosť kúpania. Počas tuhších zím zvyklo byť tradičnou destináciou rybníkových hokejistov. V súčasnosti skôr poskytuje zaujímavý priestor na nenáročný relax. Pri jazere sa dajú podnikať pohodové prechádzky, kočíkovať, ale k dispozícii je i bežecký okruh. V tesnej blízkosti Štrkovca sa nachádza veľké detské ihrisko. Lokalita je celkovo vhodná pre každého, kto hľadá kúsok pohodičky uprostred mesta. Jazero je okrem toho veľmi dobre dostupné.

Štrkovecké jazero

Štrkovecké jazero patrí k najlepšie dostupným lokalitám v Bratislave. Dá sa sem dostať autom, MHD, pešo i na bicykli. V rámci mesta sa sem prakticky dostanete predovšetkým električkou.

Štrkovecké jazero patrí k ojedinelým ostrovčekom pokoja uprostred mestskej divočiny. Zatiaľ nie je príliš obklopené komerčnými vychytávkami a tak vytvára priestor na príjemný oddych bez zbytočného hurhaja. Okolo jazera sa môžete poprechádzať, pokočíkovať, zabehať si, alebo zobrať vyvenčiť psíka. V lete môžete občas stretnúť na trávnatých brehoch jazera opaľujúcich sa ľudí. Kúpanie tu však povolené nie je. Údajne je to z dôvodu zatiaľ nedostatočnej vybavenosti okolia jazera potrebnou infraštruktúrou. Jazero tak skôr slúži ako kulisa vášho relaxu. Je to príjemné miesto i na obyčajné posedávanie na brehu. Niekedy tu môžete natrafiť na labute, čo môže byť zaujímavý zážitok pre deti. Ak sa vydarí dostatočne mrazivá zima, Štrkovec je vyhľadávanou lokalitou pre korčuliarov. Takisto tu môžete stretnúť rybárov. Člnkovanie povolené nie je. Pri jazere sa počas leta zvyknú organizovať i kultúrne podujatia.

Štrkovec je pekne upravenou lokalitou vhodnou naozaj pre každého kto vyhľadáva nenáročný relax. Návšteva tohto miesta bude azda príjemnou pre dôchodcu, rodiny s deťmi aj športovcov. V blízkosti jazera sa oplatí navštíviť veľké detské ihrisko.

  • Mapa:
  • GPS: 48.1576,17.1476
  • Mestská časť: Ružinov
  • Okres: Bratislava II
  • Lokalita: Mesto, Voda
  • Aktivita: Beh, Prechádzka, Relax