Lanovka na Kamzík sa nachádza na území Mestských lesov v Bratislave. Presnejšie vedie medzi lokalitou Železná Studnička, Snežienka až tesne pod vrchol Kamzíka. Hojne je využívaná turistami ale aj bajkermi, ktorí sa ňou dopravujú k jednotlivým trailom Bikeparku Koliba. Bratislava má v tejto lanovke nie celkom bežnú atraktivitu, ktorou sa rozširujú možnosti trávenia voľného času v hlavnom meste. Je dobre dostupná a vhodná pre všetky vekové kategórie, ak samozrejme nemáte strach z výšok. Lanovka umožňuje spraviť si zaujímavý výlet na Kamzíku, pričom viete jej zakomponovaním do siete tamojších turistických trás vymyslieť rôzne trasy.

Lanovka na Kamzík

K lanovke sa dostaneme MHD, alebo pešo vrámci oblasti Železnej studničky. Samozrejme bajkeri sa pohodlne privezú bicyklom. Spodná stanica sa nachádza v lokalite Snežienka. Autá sem majú zakázaný vjazd.

Lanovka na Kamzík ponúka 8 minútovú jazdu s prevýšením takmer 200 výškových metrov. Samotná lanovka bola je staršieho typu, no bola plne zrekonštruovaná. Ide o dvojsedadlový, sedačkový typ konštrukcie. Jazdí takmer po celý týždeň. Výhľady z nej sú len na okolitý les, no pre deti to môže byť fajn zážitok. Takisto ju ocenia všetci, ktorí si potrebujú uľahčiť výstup do kopca. Veľmi radi ju využívajú bikeri, ktorí sa ňou spolu s bicyklom vyvezú až na začiatok tunajších downhillových cyklochodníkov. O naloženie bicykla žiadne strachy. Obsluha vám v tomto smere veľmi rada pomôže. Lanovku možno využiť popri ľahkej turistike v tejto oblasti Malých Karpát. Trasy si tu viete nakombinovať do rôznych okruhov.

Tým, že k lanovke sa dá pohodlne dopraviť MHD, ide o naozaj univerzálnu atraktivitu pre všetkých. Ocenia ju najmä rodiny s deťmi, prípadne dôchodcovia.

V blízkosti lanovky sa nachádza v lesoch mnoho drobných zaujímavostí, napríklad v podobe delostreleckých kavern, z ktorých niektoré sú sprístupnené verejnosti. Zvykne sa tu organizovat diaľkový charitatívny pochod Ultralanovka pre Plamienok

  • Mapa:
  • GPS: 48.1942,17.0983
  • Mestská časť: Nové Mesto
  • Okres: Bratislava III
  • Lokalita: Les
  • Aktivita: Prechádzka, Turistika, Voľný čas, Výhľady