Prameň Vydrice je počiatkom dôležitej horskej riečky, pretekajúcej veľkou časťou bratislavského lesoparku. Nachádza sa v bratislavskej časti Malých Karpát, neďaleko Bieleho kríža nad Račou. Prameň Vydrice je príjemné, idylické miestečko, kam sa oplatí zablúdiť na výlet. Nájdete ho neďaleko červenej turistickej značky, vedúcej hlavným hrebeňom tohto pohoria.

Prameň Vydrice

K prameňu Vydrice sa dá podniknúť najlepšie pešia alebo cyklistická túra. Ak by ste šli bicyklom, zoberte si horský, pretože časť trasy vedie v lesným terénom.
Z Rače je najskôr nutné vystúpať poriadny kopec, či už asfaltkou, alebo turistickým chodníčkokm na Biely kríž. Trasa z Rače je značená a autom, či MHD sa dá vyviezť pomerne vysoko nad mesto. Potom však musíte odparkovať a ešte zopár kilometrov zvládnuť po vlastných. Z Bieleho kríža, kde je možné sa občerstviť v bufete, zamierite červenou značkou smerom na Pezinskú Babu. Po niekoľkominútovom pochode sa dostanete odbočením z turistického chodníka doľava k samotnému prameňu. Ten sa nachádza v lesnej tôni, v peknom prírodnom prostredí. Odporúčame si s navigáciou pomôcť prostredníctvom GPS, alebo môžete postupovať proti prúdu riečky Vydrice, ktorá preteká i v blízkosti Bieleho kríža. Prístup k prameňu je samozrejme možný zo všetkých svetových strán po sieti turistických značiek. Z Rače je to však najbližšie.

Samotný prameň Vydrice je opatrený drevenou búdkou a vyteká z neho skromný potôčik. Miesto je veľmi príjemné a hodí sa ako tip na výlet pre všetkých, čo radi objavujú nevšedné zaujímavosti v oblasti Bratislavy. Výstup k prameňu zvládnu deti i dôchodcovia, no nie je to úplne najkratšia prechádzka. Ak máte vyslovene malé deti a ste na tom kondične dobre, potom by ste ich sem mohli zobrať v nosiči a možno aj v terénnom kočíku. Výlet k prameňu Vydrice môže byť fajn zábavka pre rodinky, ale aj všetkých, čo sa radi túlajú v prírode po nevšedných chodníčkoch.

  • Mapa:
  • GPS: 48.25108, 17.14546
  • Mestská časť: Okolie Bratislavy
  • Okres: Pezinok
  • Lokalita: Les
  • Aktivita: Beh, Turistika